Nor Ljökelsöy opanoval skoky v Sapporu

SAPPORO

Víkend v japonském Sapporu se náramně povedl norskému skokanu na lyžích Roaru Ljökelsöyovi, který vyhrál jak sobotní, tak nedělní závod na můstku K120. Zatímco sobotní závody vyhrál dvěma vyrovnanými výkony, v neděli nastupoval do druhého kola až z jedenáctého místa. Jenže v druhém pokusu dolétl na značku 133,5 metru a vyhrál.

2,9 bodu za ním zaostal domácí borec Noriaki Kasai, třetí skončil v sobotu stříbrný Fin Janne Ahonen a Sigurd Pettersen z Norska. Průběžné pořadí Světového poháru nadále vede Ahonen

Jediný český zástupce v Sapporu Jan Matura neprošel ranní kvalifikací, v níž skočil jen 89 metrů, a do závodu nenastoupil. V sobotu Matura obsadil 42. pozici a opět nebodoval. V prvním kole skočil 102 metry a mezi nejlepší třicítku se nevešel.

Po japonské sérii závodů se skokané opět vrátí do Evropy. Další podnik Světového poháru je na programu 7. února v německém Oberstdorfu.