Ahonen pojistil ve Willingenu vedení SP

WILLINGEN (Německo)

Finský skokan na lyžích Janne Ahonen dosáhl v německém Willingenu třetího vítězství v sezóně a upevnil si vedení v průběžném pořadí Světového poháru. Ahonen vedl po skoku dlouhém 132,5 metru už po prvním kole a ve druhém vítězství uhájil pokusem ještě o metr delším. Čeští reprezentanti se do druhého kola neproskákali.

Janne Ahonen

V průběžném pořadí zvýšil Ahonen svůj náskok před druhým Roarem Ljökelsöyem už na 224 bodů. Nor dnes skončil třetí za domácím Georgem Späthem, který 40 tisícům diváků vynahradil výpadek Svena Hannawalda. Ten se od začátku roku potýká s poklesem formy a dnes ani nepostoupil do druhého kola.

Druhá polovina závodu se nevydařila Tommymu Ingebrigtsenovi; norský skokan neudržel druhé místo, které mu patřilo po prvním skoku, a propadl se na devátou příčku.

Nevedlo se ani dvojici českých reprezentantů, která se do závodu kvalifikovala. Jan Matura skončil za skok dlouhý 110 metrů na 39. místě, Jakubu Jandovi patří se 111,5 metru dlouhým pokusem 42. příčka.

Závod nevyšel ani norskému vítězi Turné čtyř můstků Sigurdu Pettersenovi, se zlomeným žebrem ze závodu v Oberstdorfu skončil těsně za Jandou.