Pärsonová o krok blíže k velkém glóbu

AARE

Švédka Anja Pärsonová udělala další krok k zisku vysněného velkého Křišťálového glóbu pro královnu Světového poháru ve sjezdovém lyžování. Doma v Aare vyhrála v neděli obří slalom a upevnila si vedení v průběžné klasifikaci.

Celkově druhá Rakušanka Renate Götschlová sice v sobotu triumfovala v superobřím slalomu, ale dnes nebodovala, neboť jí její čas nestačil na postup do druhého kola. Na Švédku, která už má jisté malé glóby za vítězství v obřím i v klasickém slalomu, tak po dnešku ztrácí 123 bodů.

Druhé místo dnes obsadila Španělka Maria José Riendaová- Contrerasová, pro kterou je stříbro dosavadním maximem v seriálu SP. Třetí skončila Rakušan Elisabeth Görglová. Po prvním kole vedla Italka Denise Karbonová, která ale v druhé jízdě chybovala a propadla se až na čtvrté místo.

Česká reprezentantka Šárka Záhrobská, která se výrazněji prosazuje ve slalomu speciál, obsadila 42. pozici. K postupu do druhého kola mezi nejlepší třicítku jí chybělo 84 setin.