Koukal zaběhl druhý nejlepší závod sezóny

TRONDHEIM

Sedmé místo vybojoval běžec na lyžích Martin Koukal ve sprintu volnou technikou na 1600 m v norském Trondheimu. Český reprezentant tak po vleklých potížích dosáhl druhého nejlepšího umístění letošní sezóny a připsal si 36 bodů do Světového poháru.

Nejlépe zatím Koukal zaběhl v říjnu, kdy v úvodním sprintu v německém Düsseldorfu obsadil druhou příčku. "Jsem částečně zpátky a moc spokojen," radoval se Koukal v rozhovoru pro ČTK. "Lyžovat jsem nezapomněl, i když jsem měl trošku rezervy v síle. Nejsem ještě úplně ve formě a vím, že můžu jet lépe," řekl běžec.

Nejrychlejším mužem byl na trati postavené ve středu města pod sochou krále Olava Trygvassona Polák Janusz Krezelok, který ve finále o dvě desetiny porazil Thobiase Fredrikssona ze Švédska. Na třetí příčce skončil další Švéd Anders Högberg.

Ženský závod suverénně vyhrála Norka Marit Björgenová, která ve sprintu triumfovala již popáté v této sezoně. Další místa na stupních vítězů si ve finále zajistily dvě německé lyžařky - druhá Evi Sachenbacherová a třetí Claudia Künzelová.

Skandinávci zatopili v semifinále i B-finále

Koukal po pátém místě v kvalifikaci bezpečně postoupil ze čtvrtfinálové rozjížďky, v níž skončil druhý za Thobiasem Fredrikssonem. V semifinále si však neporadil s dvojicí švédských lyžařů Högbergem a Fredrikssonem a o tři desetiny skončil na nepostupovém třetím místě. Podobně dopadl i ve finále B, kde se před něj dostali Norové Trond Einar Elden a Tor Arne Hetland.

Ve čtvrtek nastoupí Koukal do sprintu klasickou technikou v norském Drammenu. "Jedu to zkusit," věděl Koukal, že v klasice není silný jako v bruslení. Vynechá padesátku v Oslu a těší se na zbylé dva bruslařské sprinty sezony. "Skejtem jezdím na slušné úrovni, tak bych se mohl vylepšit," plánoval Koukal.