Výborně! Záhrobská šestá ve slalomu SP

LEVI

Vynikající šesté místo obsadila lyžařka Šárka Záhrobská v sobotním slalomu Světového poháru ve finském Levi. Po prvním kole byla devatenáctiletá česká reprezentantka až sedmnáctá, ale famózní druhou jízdou se vyšvihla mezi elitu.

Ve druhé jízdě dosáhla Záhrobská třetího nejrychlejšího času. O šestou příčku se podělila shodným časem s Němkou Martinou Ertlovou. Premiérový triumf ve slalomu získala v historicky prvním závodu alpského Světového poháru na finské půdě domácí favoritka Tanja Poutiainenová, která ve dvacetistupňovém mrazu uhájila vedení z první části.

Záhrobská zaostala jen o jednu pozici za svým maximem ve Světovém poháru. Před třemi týdny byla v německém Zwieselu pátá stejně jako v roce 2002 ve vyřazovacím slalomu v Sestrieres. Za vítěznou Poutiainenovou zaostala dvojnásobná bronzová medailistka z nedávného juniorského mistrovství světa o sekundu a 75 setin, od medaile dělilo Záhrobskou 1,44 sekundy.

Druhá česká zástupkyně v závodu Petra Zakouřilová obsadila 43. pozici.

Zklamáním skončil závod pro vedoucí ženu Světového poháru Anju Pärsonovou, která se po čtyřech slalomových triumfech za sebou těsně nevešla na stupně vítězů. Švédku, která už má jisté malé Křišťálové globy za slalom a obří slalom, připravily o medailové umístění Rakušanka Elisabeth Görglová a překvapivě i devatenáctiletá Němka Maria Rieschová.

Levi - slalom, ženy
1. Poutiainienová (Fin.)1:49,12 (57,40+51,72)
2. Görglová (Rak.)1:49,30 (57,91+51,39)
3. Rieschová (Něm.)1:49,45 (57,70+51,75)
4. Pärsonová (Švéd.)1:49,50 (57,90+ 51,60)
5. Koznicková (USA)1:50,60 (58,40+52,20)
6. - 7. Záhrobská (ČR)1:50,87 (59,18+51,69)
6. - 7. Ertlová (Něm.)1:50,87 (58,89+ 51,98)
8. Bergmannová-Schmudererová (Něm.)1:50,91 (59,00+ 51,91)
9. Zuzulová (SR)1:50,95 (58,09+52,86)
10. Mancusová (USA)1:51,04 (58,52+52,52)
11. Rognmová-Bakkeová (Nor.)1:51,16 (58,85+52,31)
12. Borssenová (Švéd.)1:51,35 (58,79+52,56)
13. Fleissová (Chor.)1:51,93 (59,09+52,84)
14. Gergová (Něm.)1:52,13 (1:00,16+51,97)
15. Vikenová (Nor.)1:52,14 (59,33+ 52,81)
...
43. Zakouřilová (ČR)1:01,90

Za Millerem překvapení

Muži jeli v Krajnske Goře, v obřím slalomu s přehledem zvítězil Američan Bode Miller. Ve druhém kole mistr světa zkušeně kontroloval svůj velký náskok z první jízdy, vyhrál o 25 setin a ujal se vedení v průběžném pořadí seriálu.

Další místa na stupních vítězů překvapivě obsadili po nejrychlejších jízdách ve druhém kole mladí italští lyžaři Andreas Schieppati a Alexander Ploner. O bronz se Ploner navíc ve vyrovnaném závodě podělil s Frederikem Nybergem ze Švédska.

Český lyžař Petr Záhrobský obsadil mezi 63 závodníky 47. místo. K postupu do druhého kola mu chyběla sekunda a 14 setin.