Neumannová zakončila sezónu třetím místem

SESTRIERE

Světový pohár běžců na lyžích dospěl do finále a se sezónou se úspěšně rozloučila i Kateřina Neumannová. Na trati volné patnáctky v italském Sestriere doběhla česká reprezentantka na třetím místě, půl minuty za vítěznou domácí Valbusaovou. Celkové vítězství ve Světovém poháru vybojovala Italka Paruzziová, Neumannová skončila devátá.

Gabriella Paruzziová na svůj první celkový triumf v kariéře čekala až do svých 34 let. Olympijská vítězka ze Salt Lake City tak navázala na dvě prvenství krajanky Manuely di Centaové z let 1994 a 1996.

V Sestriere Paruzziové bohatě stačilo deváté místo k udržení náskoku, který si v předchozích závodech vybudovala před Norkou Marit Björgenovou. Do cíle už proto mohla dojet docela pomalu, naplno si vychutnávajíc ovace fanoušků.

Neumannová, která se po mateřské pauze do seriálu SP vrátila až v prosinci, obsadila v konečném pořadí devátou pozici.