Lyžařská federace plánuje nové rychlostní závody Světového poháru u Matterhornu

1. října 2021 13:56

Specialistkám na rychlostní závody včetně Ester Ledecké by přespříští lyžařská sezona měla začít o měsíc dříve. Mezinárodní federace FIS totiž připravila novinku a hned po tradičních zahajovacích obřích slalomech v Söldenu na konci října by následovaly nové závody Světového poháru v Zermattu a Cervinii na hranicích Švýcarska s Itálií.

 

twitter/@SPORT_INVEST, Twitter

"Jsem nadšený z této inovace, která posune náš sport," řekl předseda FIS Johan Eliasch. Pod legendárním Matterhornem by se měly jet sjezd a superobří slalom mužů i žen, a to od sezony 2022/23.

"To nám umožní mít sezonu bez přerušení od října do března a také to posílí kalendář rychlostních disciplín," pochvaloval si Eliasch.

Ledecká na vodě? Česká reprezentantka udivuje svojí univerzálností

Rychlostní lyžaři si totiž v posledních letech stěžovali, že ve Světovém poháru je více technických disciplín. Po Söldenu museli čekat měsíc i více, než přišly na řadu sjezdy či super-G v Severní Americe. Závodní tratě u Matterhornu navrhl olympijský vítěz Švýcar Didier Defago. Jedinečnost sjezdu bude spočívat v tom, že poprvé v historii povede ve dvou zemích: start bude na Gobba di Rollin ve Švýcarsku a cíl v Laghi Cime Bianchi v Itálii.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.