Lyže a snowboard

Kraus byl čtvrtý v kvalifikaci skikrosu v Branäs

2. března 2012 17:36 - BRANÄS

Skikrosař Tomáš Kraus obsadil čtvrté místo v kvalifikaci na sobotní závod Světového poháru ve švédském středisku Branäs. Český lyžař byl o 62 setin pomalejší než Švýcar Michael Schmid a Christopher Delbosco z Kanady, kteří na 1006 metrů dlouhé trati dosáhli shodného času 53,59 sekundy. Před Krause se ještě vklínil Fin Juoni Pellinen.

Petr Hloušek, Právo

Kraus si ve Švédsku může dát případným předním umístěním dárek k 38. narozeninám, které v den závodu oslaví. Mezi 63 účastníky kvalifikace byl starší jen Japonec Hiroomi Takizawa, kterému 38 let bylo v září.

Krausovi patří tři závody před koncem seriálu deváté místo v klasifikaci SP. Jeho maximem v této sezoně jsou pátá místa z Les Contamines a Innichenu. Před týdnem v Bischofswiesenu nejprve vybojoval šesté místo, ale do druhého závodu se i vinou pohmožděného kolena teprve podruhé v kariéře nekvalifikoval.

Časová osa: Lyže a snowboard