Sdruženář Dvořák doběhl v Oslu desátý, vyhrál Watabe

Sdruženář Miroslav Dvořák si vylepšil maximum sezony a dojel desátý v závodě Světového poháru v Oslu. Vyhrál Japonec Akito Watabe a oddálil korunovaci lídra seriálu Lamyho Chappuise, který obsadil 23. místo.

Japonský sdruženář Akito Watabe

Dvořák figuroval po skokanské části na 24. místě, ale třetím nejrychlejším časem v běhu na deset kilometrů volnou technikou se posunul až do elitní desítky. Splnil tak své předsevzetí z SP v Liberci, kde po třináctém místě vyhlásil, že chce do konce sezony být v desítce. Stihl to na poslední chvíli, v sobotu mají sdruženáři finále.

A právě sobotní závod rozhodne o vítězi Světového poháru. Watabe výhrou snížil náskok Lamyho Chappuise v čele pořadí na 72 bodů. Japonec dnes v Oslu vyhrál skok a v běžecké části náskok udržel. Druhý skončil Nor Mikko Kokslien.

Zato Lamy Chappuis skokanskou část pokazil, obsadil v ní až 31. příčku. A tentokrát nepatřil ani k nejrychlejším běžcům, pozici si vylepšil jen o osm míst.

Další z českých sdruženářů Tomáš Slavík se po 19. pozici ve skoku propadl na 27. místo. Pavel Churavý byl poslední po skoku a poslední i skončil.

Závod SP v severské kombinaci v Oslu:
1. A. Watabe (Jap.) 26:21,4, 2. Kokslien (Nor.) -7,9, 3. Gruber (Rak.) -9,6, 4. Graabak (Nor.) -32,7, 5. Kircheisen -42,5, 6. Frenzel -47,4, 7. Edelman (všichni Něm.) -53,1, 8. Storlien (Nor.) -56,4, 9. Bieler (Rak.) -59,3, 10. Dvořák -1:00,3, ...27. Slavík -2:21,2, 50. Churavý (všichni ČR) -5:58,0.
Průběžné pořadí SP (po 22 z 23 závodů): 1. Lamy Chappuis (Fr.) 1274 b., 2. A. Watabe 1202, 3. Kokslien 981, 4. Gruber 753, 5. Pittin (It.) 724, 6. Kircheisen 714, ...28. Dvořák 149, 32. Slavík 128, 40. Churavý 54, 52. Vodseďálek (ČR) 13.