Lyžař Řezáč podruhé vyhrál seriál FIS Marathon Cup

Samedan

Dálkový běžec na lyžích Stanislav Řezáč je podruhé vítězem FIS Marathon Cupu. Celkový triumf v desetidílném seriálu má jistý už před závěrečným závodem Birkebeinerrennet v Norsku, kde bude v sobotu 17. března obhajovat loňské prvenství.

Stanislav Řezáč

O jeho vítězství ve FIS Marathon Cupu se definitivně rozhodlo v nedělním Engadin Skimaratonu ve Švýcarsku, kde Řezáč nestartoval stejně jako jeho nejbližší pronásledovatelé. Před druhým Norem Jörgenem Auklandem vede letošní vítěz Jizerské padesátky a König Ludwig Laufu o nedostižných 123 bodů.

Osmatřicetiletý Řezáč, jenž před týdnem skončil třetí ve Vasově běhu a v lednu obsadil stejné místo v italské Marcialonze, při šesti startech v seriálu chyběl na stupních vítězů pouze jednou. Díky tomu ovládl FIS Marathon Cup stejně jako v roce 2005.

Engadin Skimaraton vyhrál domácí Roman Furger o tři desetiny před krajanem Curdinem Perlem. Patnáctý doběhl se ztrátou devíti sekund Martin Koukal a v celkovém pořadí FIS Marathon Cupu se ve své první sezoně mezi dálkovými běžci posunul na páté místo.

Engadin skimarathon, závod FIS Marathon Cupu v dálkovém lyžování (42 km volnou technikou):