Češi obsadili v závodu družstev v letech v Planici sedmé místo

Český tým ve složení Lukáš Hlava, Roman Koudelka, Jakub Janda a Jan Matura obsadili v závodu družstev Světového poháru v letech na lyžích ve slovinské Planici sedmé místo. Potřetí v sezoně vyhráli Rakušané se suverénním náskokem 75,6 bodu před druhým Norskem, třetí skončilo Německo.

Roman Koudelka při závodu Turné čtyř můstků v Innsbrucku.

Nejlepší z českých skokanů byl Hlava, který si v prvním kole výkonem 214,5 m vylepšil osobní maximum. Devátý muž průběžného pořadí SP Koudelka dvakrát překonal hranici dvou set metrů (208,5 a 205,5), zbývajícím reprezentantům se však tolik nedařilo. Janda předvedl výkony 172,5 a 203,5 m, Matura zaznamenal 161 a 165,5 m.

V neděli je v Planici na programu závěrečný závod sezóny jednotlivců, který definitivně rozhodne o vítězi Světového poháru. Šance Rakušana Gregora Schlierenzauera předstihnout vedoucího Anderse Bardala je ale pouze teoretická, jelikož Nor má před finále náskok sto bodů, tedy přesně tolik, kolik získá vítězný skokan. Bardal se tak prakticky jistě stane třetím Norem v historii, který křišťálový globus získá.

Závod SP v letech na lyžích v Planici:
1. Rakousko (Morgenstern, Kofler, Schlierenzauer, Koch) 1619,3 b., 2. Norsko (Velta, Fannemel, Romören, Bardal) 1543,7, 3. Německo (Mechler, Freund, Wank, Freitag) 1522,2, 4. Slovinsko 1510,5, 5. Polsko 1406,3, 6. Japonsko 1398,8, 7. ČR (Janda, Matura, Koudelka, Hlava) 1364,7.
Konečné pořadí Poháru národů: 1. Rakousko 6704 b., 2. Norsko 4466, 3. Německo 4247, 4. Slovinsko 3304, 5. Japonsko 2803, 6. Polsko 2604, 7. ČR 2136.