Cologna vyhrál běžecké finále ve Falunu, Jakš byl devatenáctý

Falun

Švýcarský běžec na lyžích Dario Cologna korunoval svůj triumf ve Světovém poháru výhrou ve finále sezony ve Falunu. V závěrečném stíhacím závodu na 15 km volně suverénně udržel náskok ze startu. Jediný český reprezentant ve finále Martin Jakš doběhl do cíle devatenáctý.

Švýcarský lyžař Dario Cologna

Vítěz Tour de Ski Cologna si na závěr sezony užil sólovou jízdu. Technicky vytříbeným stylem si bez problémů dojel ve Švédsku pro osmou výhru v sezoně. Za ním skončil Kanaďan Devon Kershaw, který je druhý i v konečném pořadí SP.

Jakš vyrážel do stíhačky z 26. místa, držel se ve skupině šesti běžců a do cíle spurtoval devatenáctý. V celkovém pořadí obsadil 22. místo. Nejlepším Čechem v hodnocení SP byl třináctý Lukáš Bauer, který naposledy závodil začátkem února v Novém Městě na Moravě. Pak kvůli únavové zlomenině paty ukončil sezonu.

Finále SP v běhu na lyžích ve Falunu (Švédsko)