Rubriky:

Lyže a snowboard

Kateřina Vojáčková a Petr Horák zvítězili v evropském poháru ve slopestyle

19. března 2012 16:04

Osm závodů evropského poháru ve slopestyle je minulostí a vítězi prestižního seriálu se v celkovém bodovém součtu stali Petr Horák a Kateřina Vojáčková.

 

Kateřina Vojáčková a Petr Horák se stali vítězi FIS evropského poháru ve slopestyle. Je to vůbec poprvé, kdy se českým jezdcům podařilo zvítězit v mezinárodní konkurenci v kategorii mužů i žen v jedné sezoně.

„ Snowpark ve francouzském zimním středisku Val Thornes byl na vysoké úrovni a závodník musel překonat 9 platforem. Startovalo celkem 12 závodnic a podařilo se mi probojovat do finálových jízd. Ve finále jsem nestačila na francouzskou závodnici Chloe Sillieres. Z výsledku závodu mám velkou radost. Skončila jsem na druhém místě a díky vysokému počtu bodů se mi podařilo zvítězit v celé sérii závodů evropského poháru ve slopestyle. Celkově jsem za celou sezonu získala 2550 bodů. V příštím roce již můžu startovat na závodech světového poháru a ráda bych se také zúčastnila ZOH v SOČI. Chtěla bych poděkovat mojí rodině, trenérům a sponzorům za spolupráci a podporu v celé sezoně," uvedla s nadšením v rozhovoru pro PR team SLČR Kateřina Vojáčková.

Výsledky EC SLOPESTYLE Val Thorens:

Muži:

1. Lapushkin Sergey (RUS)

2. Repnikov Dmitry (RUS)

3. HABERMACHER Victor (FRA)

6. Petr Horák (CZE)

Ženy:

1. SILLIERES Chloe (FRA)

2. Vojáčková Kateřina (CZE)

3. Le Droumaguet Alexia (FRA)

Karel Vaněk

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard