Řezáč ztratil celkové vítězství v prestižní sérii. Utekly mu statisíce

VAALAADALEN

Dálkový běžec na lyžích Stanislav Řezáč těsně neobhájil celkovou výhru v ceněné sérii Ski Classics. Vítězi jiného seriálu FIS Marathon Cup unikl triumf o pouhé dva body.

Stanislav Řezáč

Řezáč před dnešním závěrečným závodem ve švédském Vaalaadalenu vedl, ale obsadil čtvrté místo a v čele se neudržel. Těsně ho předstihl jeho norský rival Anders Auckland, který závod na 53 km vyhrál o sekundu před domácím Jörgenem Brinkem. Třetí skončil další Švéd Mathias Fredriksson, Řezáč dojel čtvrtý s odstupem 40 sekund na vítěze.

„Lyžování tady bylo nádherné, sníh perfektní i forma slušná. Vyčasilo se, těžká trať, jelo se většinou klasicky, soupaž jen na malé části," říkal Řezáč. „Trojice vepředu mi ujela na posledních sedmi kilometrech."

Osmatřicetiletý český běžec tak získal za celkové druhé místo ve Ski Classics 8800 eur (218 000 korun). Dva body ho stály 13 200 eur (330 000 korun, o něž bral Auckland na prize money víc.

Řezáč už vyhrál celkové pořadí FIS Marathon Cupu, který se se Ski Classics částečně překrývá. Starší z bratrů Auklandů tam byl druhý. V součtu nejlepších umístění sezony však vychází o něco lépe těsně Řezáč (1., 1., 3., 3., 4., 6.) – A. Aukland (1., 1., 2., 4., 5., 7.). Ve Ski Classics podlehl na body 820:822, ve FIS Marathon Cupu ale vyhrál 405:311. Řezáč navíc vyhrál sprinterskou soutěž Ski Classics.

Třetí nejlepší výsledek sezony zajel v posledním závodě druhý jezdec Patria Direct teamu Petr Novák - skončil čtrnáctý. Třiadvacátý byl další z Čechů - Martin Koukal v barvách rakouského týmu Skinfit

Závěrečný díl seriálu Ski Classics v dálkovém běhu na lyžích ve Vaalaadalenu, - 53 km: