Rubriky:

Lyže a snowboard

Živě

Král bílé stopy převezme korunu už v pátek

23. května 2012 22:04

Jedno je jisté. Dosavadní vládce předá korunu. Už v pátek večer na Žofíně. Ondřej Bank, loňský držitel trofeje Král bílé stopy pro nejlepšího lyžaře sezóny 2010/11 v té následující neporazil soupeře v podobě následků záhadného viru. Takže, kdo bude jeho nástupce?

 

PRÁVO/Karel Felt

Velkých vítězství si české lyžování a snowboarding v uplynulé zimě užily méně než v těch předchozích. Lukáš Bauer skončil šestý na Tour de ski, vystoupil na stupně vítězů v závodě Světového poháru a skončil nejvýš z českých běžců.

Roman Koudelka skočil na druhé místo ve světovém poháru, kde skončil celkově desátý, k tomu páté místo na Turné 4 můstků. Kryštof Krýzl nejčastěji z alpských lyžařů bodoval ve světovém poháru, celkem 10x.

Jan Němec přidal do své sbírky další titul mistra světa a vítěze křišťálového globu mezi travními lyžaři. Šárka Pančochová byla čtvrtá ve světovém poháru v U-rampě v Saas-Fee.

Stanislav Řezáč vyhrál světový pohár dálkových lyžařů FIS Marathon cup a v něm dva podniky – Jizerskou 50 a König Ludwig Lauf. Nikola Sudová skončila třetí v celkovém pořadí světového poháru akrobatických lyžařů v boulích.

A tak dále. K tomu fanoušci volili na webu Sympaťáka.

Král bílé stopy se s přestávkami vyhlašuje od roku 1973, kdy poprvé vyhrál skokan Rudolf Höhnl, dnes mezinárodní rozhodčí. Nejlepší v jednotlivých odvětvích, Juniora a Trenéra roku a pak absolutního vítěze - Krále bílé stopy – volí odborná porota sestavená ze svazových funkcionářů, resortních expertů, legendárních lyžařů a  lyžařských novinářů.

Tuzemská lyžařská (a snowboardová) aristokracie se sejde nyní v pátek 25. května v Praze na Žofíně, aby vyhlásila své nejlepší. Záznam večera můžete sledovat pak v neděli na ČT4.

TN

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.