Rubriky:

Lyže a snowboard

Masáže a tejpy léčily Kožíškovy bolavé nohy z kopců

28. června 2012 16:56 - Liberec

Na běhu samé jedničky, jen ta škola to kazí... Člen běžecké reprezentace Dušan Kožíšek si dal zajímavý double v podobě dvou extrémních trailových běhů. A vždy z toho vyšlo slušné 11. místo. Jako člen štafety Vlčí kožich při Adrenalin Cupu na Lysé hoře a o den později už sám za sebe při Salomon Trail Running Cupu na Ještědu.

 

Svaz lyžařů ČR

„Běželo se mi dobře, ale tři dny potom jsem nemohl chodit. Nohy dostaly zabrat, pomohly až masáže a tejpy," říká 29letý na lyžích spíš sprinter, který vyrazil s černou čelenkou s lebkami, v jaké kdysi získal dvě zlaté olympijské medaile kanoista Martin Doktor.

Jenže teď v Beskydech zdolával Kožíšek asi 16 km v čase 1:23:19 Lysou horu a poté šplhal a střemhlav padal dolů z Ještědu na trati 11,5 km za 50:30.

Lepší trénovat s lidmi

„Snažím se vybírat běhy nebo bikové závody, jak to vyjde. S tím číslem a lidmi okolo se přece jen víc zmáčknete a má to lepší atmosféru, než trénovat někde sám," vypráví o motivaci. Na Adrenalin Cupu už byl popáté, počtvrté běžel, jednou jel na biku (a dvakrát - byť lehce - spadl).

Tentokrát měl šestnáctý čas mezi vrchařskými specialisty, jimž kraloval Robert Krupička (1:09,56). V týmu ho doplnili paraglider Donat Klaus, biker Tomáš Vokrouhlík a vodák Jaroslav Volf. Na Ještědu vládl Radek Groh (44:23), který nadělil téměř dvě minuty i stříbrnému z trailového mistrovství světa Petru Pechkovi. Taková tu byla konkurence.

Kožíšek přijel rovnou z prvního pobytu na lyžích na Dachsteinu, kde trávil týden po dvou hodinách denně na sněhu. A cestou stihl ještě zkoušku z kriminologie na policejní akademii v Praze. Ta jediná mu z náročného programu nevyšla... „Nedal jsem tomu tolik, musím se příště líp připravit," nesmutní však.

Tomáš Nohejl (SLČR)

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard