Hlava vyhrál kvalifikaci skokanů na úvod SP v Lillehammeru

Lillehammer

Lukáš Hlava vyhrál kvalifikaci na úvodní závod Světového poháru skokanů na lyžích v Lillehammeru. S 98 metry sice nedoletěl nejdále, ale rozhodčí ocenili jeho styl a známka 133,3 bodu byla nejvyšší. Do sobotního závodu prošel z posledního 40. místa také Jan Matura, Roman Koudelka měl účast jistou díky celkové desáté příčce v předchozí sezóně.

Skokan na lyžích Lukáš Hlava.

Hlava tak vykročil do sezóny dílčím vítězstvím, v pátek odpoledne ho čeká první ostrý závod. S Koudelkou bude členem smíšeného týmu pro soutěž, která v SP zažije premiéru. Ženskou polovinu českého družstva budou tvořit Michaela Doležalová a Vladěna Pustková.

Za Hlavou obsadili další místa v kvalifikaci dva Japonci Reruhi Šimicu (101,5 m) a Taku Takeuči (98). Matura skočil 86 metrů. Nepostoupili padesátý Jakub Janda (84,5) a dvaapadesátý Borek Sedlák (82,5). Pokus v rámci kvalifikace nevyšel podle představ ani Koudelkovi, jenž si zapsal 85 metrů. Polovina z deseti předkvalifikovaných lyžařů neskákala.