Rubriky:

Lyže a snowboard

Bauer zahájil sezónu třináctým místem, v Gällivare vyhrál Sundby

24. listopadu 2012 14:17

Lukáš Bauer vstoupil do nového ročníku Světového poháru v běhu na lyžích třináctým místem v Gällivare. Závod na 15 kilometrů volnou technikou vyhrál Nor Martin Johnsrud Sundby, trať zvládl v času 30:37,0 minuty. Bauer na něj ztratil 47,4 sekundy.

 

SL ČR

Druhý skončil se ztrátou necelých devíti sekund Kazach Alexej Poltoranin, třetí byl o další dvě sekundy zpět Švéd Marcus Hellner. Závod se vůbec nevydařil obhájci celkového vítězství ve Světovém poháru: Švýcar Dario Cologna obsadil devatenáctou pozici a na nejrychlejšího soupeře měl manko minutu a šest sekund. Další favorit Nor Petter Northug byl sedmý.

S výjimkou Bauera se závod českým běžcům nevydařil. Aleš Razým dojel na 56. pozici s mankem skoro dvě minuty, Jiří Magál byl za ním o další čtyři místa a skoro 15 sekund, Ondřej Horyna dokončil závod osmašedesátý a Dušan Kožíšek osmasedmdesátý. Právě Kožíšek tak přišel o nominaci do nedělního závodu štafet.

Bauer loni úvodní závody kvůli zdravotním problémům vynechal, sezónu začal devátým místem v Kuusamu. I letos měl potíže se zdravím, dlouho léčil zlomenou patu, potom měl natržený stehenní sval. Před dvěma lety byl na této trati v Gällivare osmý.

Bauer: Po těch problémech jsem spokojený

"Po těch problémech se dá říct, že jsem spokojený. Cíle jsem si do prvního závodu nedával, takže na začátek to není vůbec špatné," hodnotil Bauer v rozhovoru pro Eurosport. Ambice pro sezónu má prý samozřejmě vyšší. "Ale jsem na začátku a dávám se do kupy po zranění. Chvíli to ještě bude trvat," řekl Bauer.

Nejlepší český běžkař upozornil, že mu trať v Gällivare moc nesedí. "A opět se to potvrdilo. Jsou tady ostré a úzké zatáčky po sjezdech," napsal na svém webu. "Také chvíli mrholilo, chvíli sněžilo. Byl ledový prostředek trati a po straně to drhlo," komentoval podmínky.

Jeho výkon ocenil i reprezentační kouč Miroslav Petrásek. "Chyběly mu tři vteřiny na desítku. Je to velice solidní. I ve finiši udržel pozice, jel vyrovnaně. Po komplikacích, co má za sebou, je to moc dobrý," uvedl na svazovém webu Petrásek.

Osmadvacetiletý Sundby si připsal druhé vítězství na distanční trati ve Světovém poháru po výhře před čtyřmi lety v Kuusamu. V sobotu se poprvé dostal na stupně vítězů v bruslařském závodu SP.

Úvodní závody SP v běhu na lyžích v Gällivare (Švédsko):
Muži - 15 km volně:
1. Sundby (Nor.) 30:37,0
2. Poltaranin (Kaz.) -8,9
3. Hellner (Švéd.) -11,1
4. Heikkinen (Fin.) -30,2
5. Röthe (Nor.) -31,1
6. Dolidovič (Běl.) -34,2
7. Northug (Nor.) -35,4
8. Bělov -35,9
9. Legkov -41,1
10. Černousov (všichni Rus.) -44,0
...13. Bauer -47,4
56. Razým -1:59,3
60. Magál -2:14,0
68. Horyna -2:32,7
78. Kožíšek (všichni ČR) -2:59,3.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard