První sjezd v sezóně SP vyhrál Svindal, Bank byl předposlední

Lake Louise

Úvodní sjezd v nové sezóně Světového poháru vyhrál norský lyžař Aksel Lund Svindal. V kanadském Lake Louise obsadil první místo před Rakušanem Maxem Franzem, o třetí příčku se podělil obhájce malého glóbu v této disciplíně Klaus Kröll a Američan Marco Sullivan.

Nor Aksel Lund Svindal v kanadském středisku Lake Louise.

Český reprezentant Ondřej Bank skončil na předposlední 61. příčce, ze závodníků, kteří dojeli do cíle, byl horší pouze Rus Alexander Glebov. Na Svindala ztratil Bank pět vteřin a sedm setin.

Čtyřnásobný mistr světa Svindal si připsal celkově 17. dílčí vítězství v seriálu. Do cíle dojel s náskokem 64 setin před Franzem, který dosáhl poprvé v kariéře na stupně vítězů. Kröll třetím místem oslavil úspěšný návrat po dubnové operaci kotníku, který si zlomil při motokrosu.

Sullivan se na stupních vítězů v závodě SP objevil po tříleté pauze. Podobný úspěch zaznamenal naposledy v roce 2009 ve Wengenu, kde byl shodně třetí. Předtím dojel v roce 2007 v Lake Louise druhý a jediný triumf zaznamenal v roce 2008 v Chamonix.