Rubriky:

Lyže a snowboard

Zničená Vonnová dojela v Aspenu jednadvacátá. Slalom vynechá

25. listopadu 2012 11:25 - Aspen

Necelé dva týdny po pobytu v nemocnici vytěžila lyžařka Lindsey Vonnová první body v sezóně z obřího slalomu v Aspenu. První kolo zvládla v desátém čase, v druhém už jí očividně došly síly a byla ráda za 21. místo. Obhájkyně velkého křišťálového glóbu a specialistka na rychlostní disciplíny dnešní domácí slalom v Coloradu vynechá.

 

Nathan Bilow, ČTK/AP

„Dala jsem do toho úplně všechno," prohlásila osmadvacetiletá olympijská vítězka ve sjezdu. Když dokončila druhé kolo, zůstala dlouho ležet na sněhu. Nemoc střev jí sebrala šest kilogramů váhy a hodně sil. „Byla to největší bolest v životě," přiznala po nemoci Američanka, která před měsícem v Söldenu obří slalom nedokončila. Ve finském Levi pak nestartovala.

Domácí závod nechtěla vynechat, a když zabrala antibiotika, postavila se na start. Na vítěznou Slovinku Tinu Mazeovou, která vyhrála i druhý obří slalom v sezóně a v posledním hodnocení SP za ní skončila celkově druhá, ztratila Vonnová tři a půl vteřiny.

Je ráda za samotný start

„Neměla jsem sílu, abych mohla skutečně bojovat s ostatními. Bojovala jsem vůbec o to, abych mohla závodit. Ještě před pár dny jsem byla hodně nemocná, tělo vám občas celé vypne, takže jsem vlastně ráda, že jsem vůbec jela," řekla Vonnová.

I když slalom není její doménou, už pětkrát se v něm ve Světovém poháru dokázala prosadit na pódium. Dvakrát dokonce vyhrála - v Levi 2008 a v Ga-Pa o rok později. Dnes v Aspenu se Šárkou Záhrobskou a spol. však soupeřit nebude.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard