Sdruženář Dvořák dojel ve druhém závodu Světového poháru jako dvanáctý

Lillehammer

Sdruženář Miroslav Dvořák skončil ve druhém závodu Světového poháru v Lillehammeru dvanáctý. V sobotu bral osmé místo. Podruhé triumfoval v domácím prostředí Nor Magnus Moan a žlutý trikot drží s plným ziskem 200 bodů.

Sdruženář Miroslav Dvořák.

Dvořák se podobně jako v sobotu dral kupředu v běžecké stopě. Po skokanské části byl čtyřiadvacátý těsně před Pavlem Churavým a oba museli čtyřikrát na trestný okruh. Dvořák však během deseti kilometrů předstihl dvanáct soupeřů a elitní desítka mu utekla o necelých 20 vteřin.

Churavý startovní pole čítající 32 lyžařů uzavíral. Tomáš Slavík se nekvalifikoval do závodu, Aleš Vodseďálek nepostoupil do běžecké části.

Moan byl po skoku šestý a musel na dvě trestná kola, ale prokázal, že je výborným běžcem. O výhru bojoval s krajanem Haavardem Klemetsenem, jenže finiš nakonec vzdal a doběhl o pět sekund druhý. Třetí byl Němec Eric Frenzel před francouzským vítězem seriálu z předchozích tří sezon Jasonem Lamym Chappuisem.

Závod SP v severské kombinaci v Lillehammeru (Norsko)