Svindal vyhrál v Lake Louise po sjezdu i superobří slalom

Norský lyžař Aksel Lund Svindal vyhrál v Lake Louise po sobotním sjezdu i nedělní superobří slalom. Devětadvacetiletý olympijský vítěz v této disciplíně obhájil v kanadském středisku své loňské vítězství a dostal se do čela průběžného pořadí Světového poháru.

Nor Aksel Lund Svindal v kanadském středisku Lake Louise.

Svindal osmnáctým pohárovým triumfem v kariéře zároveň úspěšně zahájil obhajobu vítězství v hodnocení superobřího slalomu. Dnešní první super-G sezony vyhrál suverénně - druhý Adrien Théaux z Francie na něj ztratil 85 setin sekundy, třetí Joachim Puchner z Rakouska dalších pět.

"Jednoduché to není nikdy, byl jsem docela překvapený. Ale dnes to byla velmi dobrá jízda, na plný plyn a bez chyby. Byl jsem v tréninku v létě hodně rychlý a naštěstí se mi to podařilo přenést i do závodů," pochvaloval si Svindal.

Čtyřnásobný mistr světa se po čtyřech závodech ujal vedení ve Světovém poháru, v čele má náskok 30 bodů před dnes čtvrtým Američanem Tedem Ligetym. "Velký křišťálový globus je každoročně téma. Ale v každém závodu se nedaří tak jako dnes," upozornil Svindal, jenž vyhrál celkové hodnocení seriálu v roce 2007.

Na startu chyběl český reprezentant Ondřej Bank, jenž obsadil 61. místo v sobotním sjezdu. Světový pohár mužů se nyní přesune do amerického Beaver Creeku, kde budou od pátku do neděle na programu sjezd, super-G a obří slalom.

SP v sjezdovém lyžování v Lake Louise (Kanada):
Muži - superobří slalom: 1. Svindal (Nor.) 1:34,96, 2. Théaux (Fr.) -0,85, 3. Puchner (Rak.) -0,90, 4. Ligety (USA) -0,91, 5. Heel (It.) -1,10, 6. Mayer (Rak.) -1,19, 7. Romar (Fin.) -1,22, 8. Franz (Rak.) -1,23, 9. Marsaglia (It.) -1,29, 10. Küng (Švýc.) -1,31.
Průběžné pořadí SP (po 4 z 36 závodů): 1. Svindal 200 b., 2. Ligety 170, 3. Hirscher (Rak.) 140, 4. Mölgg (It.) 130, 5. Franz 112, 6. Myhrer (Švéd.) 100, ...73. Krýzl (ČR) 6.