Björgenová suverénně vyhrála i třetí závod v sezóně, Nývltová zase bez bodů

Kuusamo

Norská běžkyně na lyžích Marit Björgenová vyhrála i třetí závod v sezoně Světového poháru, v Kuusamu dnes suverénně zvítězila na 5 km volnou technikou. Jediná česká zástupkyně Eva Vrabcová-Nývltová obsadila 44. místo a stále čeká na první body.

Norská běžkyně Marit Björgenová vyhrála i v třeskutém mrazu.

Úřadující vítězka SP Björgenová ve čtrnáctistupňovém mrazu deklasovala konkurenci, druhou Američanku Kikkan Randallovou porazila o 22,7 sekundy. Třetí skončila s odstupem 24,5 sekundy Ruska Julia Čekalevová.

Po triumfu v pátečním sprintu má dvaatřicetiletá Björgenová na dosah i celkové vítězství v třídílném miniseriálu v Kuusamu, které je ohodnoceno 200 bodů. Do nedělní klasické desítky s handicapovým startem vyrazí trojnásobná olympijská vítězka s náskokem 52,7 sekundy před Randallovou.

Vrabcová-Nývltová zaostala na pětikilometrové trati za Björgenovou o 1:19,2 minuty a v hodnocení "Ruka Triple" je šestačtyřicátá.