Třídílnou sérii SP v Kuusamu vyhrála stejně jako loni Björgenová

Třídílnou sérii Světového poháru v běhu na lyžích ve finském Kuusamu vyhrála suverénně Norka Marit Björgenová a obhájila loňský triumf. Jediná česká reprezentantka na startu dnešního stíhacího závodu na 10 km klasicky Eva Vrabcová-Nývltová obsadila s pětiminutovou ztrátou 41. místo.

Norka Marit Björgenová se raduje v cíli.

Dvaatřicetiletá Björgenová doběhla do cíle s náskokem jedné minuty a 21 sekund před druhou Justynou Kowalczykovou z Polska. Třetí místo v husté chumelenici a mínus deseti stupních obsadila další norská lyžařka Heidi Wengová.

Trojnásobná olympijská vítězka Björgenová dostala za triumf v "Ruka Triple" 200 bodů a upevnila si první místo v průběžném hodnocení SP. V Kuusamu vyhrála obhájkyně velkého křišťálového glóbu v předchozích dnech sprint a závod na 5 km volnou technikou.