Vítková dosáhla na nejlepší výsledek českých biatlonistů v sezóně. Bodovali i Šlesingr a Vítek

Östersund

O nejlepší výsledek českých biatlonistů v dosavadní sezóně se postarala Veronika Vítková. Na závěr Světového poháru v Östersundu vybojovala sedmé místo ve stíhacím závodu. Ve výborných výkonech pokračovala i Gabriela Soukalová, jež dokončila desetikilometrový závod jako třináctá.

Český biatlonista Michal Šlesingr.

Vítková ve stíhačce ještě o dvě pozice vylepšila své deváté místo ze sobotního sprintu a zaznamenala druhé nejlepší umístění v kariéře. Na minimálně vyrovnání páté pozice z Pchjongčchangu ze sezony 2008/09 útočila ještě před poslední střelbou, na níž však udělala druhou chybu v závodě a po trestném kolu doběhla sedmá.

Pozici ze sprintu vylepšil také objev úvodu sezony Soukalová, jež překvapila desátým místem ve vytrvalostním závodu a v sobotu byla čtrnáctá. Dnes musela na tři trestná kola, i tak se ale posunula na třináctou příčku. Naopak z bodované pozice na 54. místo klesla Veronika Zvařičová.

Svou suverenitu ve Švédsku potvrdila Norka Tora Bergerová, jež vyhrála i třetí individuální závod v ročníku. Druhá doběhla s půlminutovou ztrátou Běloruska Darja Domračevová, třetí byla s odstupem téměř minuty Němka Andrea Henkelová.

Šlesingr byl sedmadvacátý

V mužské stíhačce na 12,5 km obsadil Michal Šlesingr 27. místo. Bodoval také druhý český reprezentant na startu Zdeněk Vítek na 35. příčce. Pro vítězství si doběhl obhájce celkového prvenství Francouz Martin Fourcade.

Šlesingr zahájil závod bezchybnou střelbou, na dalších třech položkách však pokaždé minul jeden terč a do cíle dorazil se ztrátou jedné minuty a 42 sekund na vítěze. Vítka o lepší výsledek připravila poslední střelba, kde zaváhal hned třikrát a přišel o umístění v nejlepší třicítce.

Fourcade si v konečném pořadí oproti startu polepšil o deset míst a navázal na triumf ze středečního úvodního závodu sezony. Druhého Němce Andrease Birnbachera porazil o sedm desetin sekundy. Třetí příčku obsadil po velkém boji ruský biatlonista Anton Šipulin, který na 12,5 km trať vyrazil až z 23. pozice.