Běžec na lyžích Bauer skončil na SP v Kuusamu na 24. místě

Kuusamo

Běžec na lyžích Lukáš Bauer obsadil v třídílné minisérii Světového poháru ve finském Kuusamu 24. místo. Vítězství po dnešním stíhacím závodu na 15 km klasicky obhájil norský reprezentant Petter Northug.

Vyčerpaný Lukáš Bauer v cíli závodu.

Pětatřicetiletý Bauer na první místo ztratil minutu a 42 sekund a jako jediný z pětice českých lyžařů bodoval. Aleš Razým obsadil 39. místo, Jiří Magál skončil na 45. příčce, Dušan Kožíšek doběhl na 74. pozici a Ondřej Horyna doběhl o šest míst za ním.

"Není to nijak ideální, spokojený být nemůžu. Radši bych měl teď lepší pocity, ale už na začátku sezóny jsem avizoval, že rozjezd bude asi pomalejší. Nejsem na tom ale nějak psychicky špatně," řekl na svém webu Bauer po 31. času v dnešní etapě. Letní přípravu mu totiž narušila zlomená pata z loňské sezóny a natržený sval.

Závody v Kanadě vynechá

Po předchozích dvou etapách miniturné už cítil únavu. "Chtěl jsem v druhé části závodu trochu zvýšit tempo, nohy ale nebyly úplně nejčerstvější. Docela jsem s tím bojoval," přiznal. Závody v Kanadě vynechá a odjede na více než dva týdny do italské Santa Catariny k vysokohorskému tréninku. "Tam se chci pořádně připravit na Tour de Ski."

Také mezi ženami triumfovala loňská vítězka Marit Björgenová. Dvaatřicetiletá Norka doběhla do cíle s náskokem jedné minuty a 21 sekund před druhou Justynou Kowalczykovou z Polska. Třetí místo v husté chumelenici a minus deseti stupních Celsia obsadila další norská lyžařka Heidi Wengová.

Jediná česká reprezentantka na startu stíhacího závodu na 10 km klasicky Eva Vrabcová-Nývltová obsadila s pětiminutovou ztrátou 41. místo.

Trojnásobná olympijská vítězka Björgenová dostala za triumf v "Ruka Triple" 200 bodů a upevnila si první místo v průběžném hodnocení SP, v němž dosud neztratila ani bod. V Kuusamu vyhrála obhájkyně velkého křišťálového glóbu v předchozích dnech i sprint a závod na 5 km volnou technikou.