Sjezdařka Mazeová si upevnila vedení v SP. Křížová v superkombinaci dvaatřicátá

Svatý Mořic

Slovinská lyžařka Tina Mazeová vyhrála superkombinaci ve Svatém Mořici a upevnila si vedení v průběžném pořadí Světového poháru. Druhou Nicole Hospovou z Rakouska porazila o 88 setin, třetí místo ve Švýcarsku obsadila další Rakušanka Kathrin Zettelová.

Slovinka Tina Mazeová.

Mazeová vykročila za třetím triumfem v sezoně už v dopoledním superobřím slalomu, který vyhrála o setinu před domácí Larou Gutovou. Také ve slalomu předvedla nejrychlejší jízdu, zatímco její soupeřky kazily, a po předchozích výhrách v obřích slalomech v Söldenu a Aspenu si připsala 14. vítězství v kariéře.

"Jsem silná, protože jsem v létě hodně trénovala. Pořádně jsem na sobě zapracovala a to mi dodává sebevědomí. Teď už jenom lyžuju," pochvalovala si Mazeová formu, kterou zkusí prodat i v sobotním superobřím slalomu a nedělním obřím slalomu.

Hospová potvrdila, že se jí ve švýcarském zimním středisku daří. "Ve Svatém Mořici před téměř deseti lety začala moje velká kariéra dvěma medailemi z mistrovství světa, vždycky se sem ráda vracím," řekla devětadvacetiletá Rakušanka, jíž se zatím v sezoně příliš nevedlo.

Američanka Lindsey Vonnová, po super-G čtvrtá, odpolední slalom po chybě nedokončila a v průběžném pořadí se propadla na čtvrté místo. Obhájkyně velkého Křišťálového globu ztrácí na Mazeovou 187 bodů. Celkově druhá zůstala díky čtvrtému místu Němka Maria Höflová-Rieschová, na třetí příčku se posunula Zettelová.

Jediná česká reprezentantka na startu první ze dvou superkombinací v sezoně Klára Křížová dokončila závod na 32. místě, za Mazeovou zaostala o 7,12 sekundy.