Rakušan Hirscher vyhrál obří slalom SP ve Val d'Isere

Val d´Isere

Rakušan Marcel Hirscher vyhrál obří slalom Světového poháru ve Val d'Isere a v devátém závodu sezóny ukončil čekání alpské velmoci na premiérové vítězství v novém ročníku. Třiadvacetiletý lyžař uhájil vedení z prvního kola a připsal si 13. triumf v kariéře.

Rakušan Marcel Hirscher ve Val d'Isere.

Suverénně nejlepší výkon předvedl ve druhém kole Němec Stefan Luitz. Dvacetiletý lyžař, který útočil z 25. místa, prolétl trať o téměř sekundu rychleji než nejbližší soupeř a životní jízdou se katapultoval na druhé místo. Třetí skončil Američan Ted Ligety, jenž opanoval oba úvodní obří slalomy sezony v Söldenu a Beaver Creeku.

"Pozitivní je, že je i Ted Ligety k poražení. Tohle považuju za nejtěžší sjezdovku na obří slalom v sezóně," pochvaloval si po závodě Hirscher, jenž v obřím slalomu vyhrál posedmé v kariéře. "Doufám, že to takhle půjde dál," dodal.

Pinturault chyboval

K druhému triumfu za sebou měl nakročeno vítěz sobotního slalomu Alexis Pinturault. Po úvodním kole druhý Francouz na všech mezičasech suverénně vedl a jeho čas by stačil i na později jedoucího Hirschera, těsně před cílem ale chyboval, a přestože vystoupal zpět na trať a dojel, propadl se na 28. místo.

V průběžném pořadí disciplíny se Hirscher přiblížil vedoucímu Ligetymu na rozdíl dvaceti bodů. V celkovém pořadí snížil Američan svou ztrátu na prvního Nora Aksela Lunda Svindala na rozdíl 38 bodů. Hirscher zůstal třetí.

Češi na třicítku nedosáhli

Čeští závodníci na postupovou třicítku nedosáhli. Kryštof Krýzl na Hirscherův čas z prvního kola ztratil 3,67 sekundy a obsadil 35. místo, Martin Vráblík jízdu nedokončil.