Lyže a snowboard

Sdruženář Slavík skončil na SP v Ramsau patnáctý

15. prosince 2012 16:39 - Ramsau

Sdruženář Tomáš Slavík skončil v závodu Světového poháru v Ramsau patnáctý a poprvé letos bodoval. V Rakousku se naopak na malém můstku nedařilo Miroslavu Dvořákovi, který vyšel na 39. místě bodově naprázdno. Závod vyhrál Nor Magnus Moan.

Kateřina Šulová, ČTK

Slavík figuroval po skoku na 12. místě a v balíku běžců finišoval po deseti kilometrech patnáctý. Skokanská část naopak nevyšla Dvořákovi, skončil čtvrtý od konce a v běhu se dokázal z 46. místa posunout jen na 39. pozici. Nebodoval ani Pavel Churavý, který se z třicátého místa po skoku propadl o šest příček.

Moan vyběhl na trať třetí a cílem projel první o necelých šest vteřin před krajanem Mikkem Kokslienem. Třetí byl Němec Fabian Riessle.

Díky výhře se Moan dostal i do čela průběžného pořadí seriálu SP. Dvořák klesl před nedělním druhým závodem v Ramsau z osmého na 11. místo.

SP v severské kombinaci v Ramsau (Rakousko):
1. Moan 22:53,6, 2. Kokslien (oba Nor.) -5,9, 3. Riessle (Něm.) -7,4, 4. Stecher (Rak.) -7,7, 5. Lamy Chappuis (Fr.) -13,5, 6. Rydzek (Něm.) -16,4, 7. Gruber (Rak.) -20,0, 8. B. Fletcher (USA) -24,1, 9. Graabak (Nor.) -31,7, 10. T. Fletcher (USA) -33,0, ...15. Slavík -34,1, 36. Churavý -1:23,1, 39. Dvořák (všichni ČR) -1:58,0.
Průběžné pořadí SP (po 4 ze 17 závodů): 1. Moan 313, 2. Lamy Chappuis 275, 3. Gruber 168, 4. Klemetsen a Krog (oba Nor.) oba 143, 6. Frenzel (Něm.) 134, ...11. Dvořák 94, 35. Slavík 16, 48. Churavý 6.

Časová osa: Lyže a snowboard