Rubriky:

Lyže a snowboard

Boulařka Sudová vykročila do sezóny čtvrtým místem ve Finsku

15. prosince 2012 16:16 - Ruka

Akrobatická lyžařka Nikola Sudová zahájila sezónu čtvrtým místem v paralelní jízdě v boulích na Světovém poháru ve Finsku. Na sjezdovce, kde se před sedmi lety stala vicemistryní světa, prohrála v malém finále o bod s Japonkou Aiko Uemuraovou. Prvních sto bodů na konto si připsala americká vítězka Heather McPhieová.

 

SLČR

"Na to, co jsem předváděla dva dny v tréninku a v kvalifikaci, jak jsem se trápila, tak jsem s výsledkem dost spokojená," řekla Sudová ČTK.

Sudová postoupila z páteční kvalifikace až jako devátá. "Nešly mi spodní skoky - salta a měla jsem ze všech svých jízd nejpomalejší čas. Byla jsem docela naštvaná," komentovala kvalifikaci. V sobotních vyřazovacích jízdách ale skákala lépe, porazila dvě soupeřky a prohrála až v semifinále s pozdější vítězkou.

Spokojená nebyla

O bronz se utkala s Uemuraovou a prohrála o bod. "Jela jsem trať, v které jsem ve finále ani jednou nebyla," řekla Sudová a celkově nebyla se svými jízdami spokojená. "Necítila jsem se v tom, měla jsem pocit, že to nejde," řekla Sudová.

Sudová před sezónou odložila poprvé ortézu ze zraněného kolena z ledna 2010, s nímž pak závodila na olympiádě ve Vancouveru, a vyhlásila útok na stupně vítězů. V sobotu skončila třicetiletá boulařka z Jablonce těsně za nimi. Druhá Češka Tereza Vaculíková nedokončila kvalifikační jízdu.

Na sjezdovce Rukatunturi ukazoval teploměr minus 12 stupňů Celsia a povrch trati byl hodně ledový, což bylo náročné pro operované koleno Sudové. "Nahoře to bylo úplně skleněný. K tomu nepravidelné boule. Jeden z nejtěžších závodů, co jsem tu kdy jela," řekla boulařka. "Bez ortézy se mi ale jelo líp, zvládla jsem to v klidu," ujistila.

Zámořský triumf

Při neúčasti olympijské šampiónky a obhájkyně glóbu v SP Hannah Kearneyové, jež si v říjnu zlomila dvě žebra, vyhrála její krajanka McPhieová. Druhá skončila v závodě provázeném lehkým sněžením Kanaďanka Justine Dufourová-Lapointeová.

Prvním mužským vítězem v nové sezóně je obhájce celkového prvenství v seriálu Kanaďan Mikael Kingsbury.

Úvodní závod SP v akrobatickém lyžování v boulích v Ruce (Finsko) - paralelní jízda:
Muži:
1. Kingsbury,
2. Bilodeau (oba Kan.),
3. Cota (USA).
Ženy:
1. McPhieová (USA),
2. J. Dufourová-Lapointeová (Kan.),
3. Uemuraová (Jap.),
4. Sudová,
...Vaculíková (obě ČR) nedokončila kvalifikaci.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard