Northug vyhrál dálkový závod La Sgambeda, Novák byl jedenáctý

Nor Petter Northug vyhrál La Sgambedu, závod FIS Marathon Cupu v dálkovém lyžování na 42 km volnou technikou. Druhý muž celkového pořadí Světového poháru vynechal víkendové závody v zámoří a v rámci přípravy na Tour de Ski porazil v Itálii v závěrečném sprint o šest setin sekundy Fina Mattiho Heikkinena. Třetí projel cílem o další setinu později Švýcar Toni Livers.

Petter Northug vyhrál v La Sgambedu, archivní foto.

Nejlepším z českých běžců byl na jedenáctém místě Petr Novák, který na vítěze ztratil přes 35 sekund, na startu byl také bývalý mistr světa z volné padesátky Martin Koukal, který už zaostal za Northugem o skoro dvě a půl minuty.

Závod žen na stejně dlouhé trati vyhrála Finka Riita-Liisa Roponenová před Běloruskou Jekatěrinou Rudakovovou a Švýcarkou Serainou Bonerovou. Klára Moravcová skončila třináctá.