Bauer vybojoval ve stíhačce na Tour osmé místo. Lídrem je Vylegžanin

Oberhof

Český běžec na lyžích Lukáš Bauer vybojoval osmé místo ve druhé etapě Tour de Ski, kterou tvořil stíhací závod na 15 km klasicky v Oberhofu. Oproti sobotnímu prologu si polepšil o deset pozic a osmý je i v průběžném pořadí.

V cíli rozhodovaly centimetry - nakonec se o chlup radoval Rus Maxim Vylegžanin (vpravo), který o pár centimetrů předstihl svého krajana Alexandera Legkova.

Dvojnásobný vítěz nestačil jen na vedoucí sedmičlennou skupinu, v níž zvládl napínavý závěr nejlépe Rus Maxim Vylegžanin. Ve fotofiniši porazil krajana Alexandra Legkova a ujal se vedení v průběžném pořadí Tour. Vítěz prologu Nor Petter Northug doběhl třetí se ztrátou 6,4 sekundy.

"Závod se mi vydařil a na 95 procent spokojenost," řekl Bauer v cíli Radiožurnálu. "Svým způsobem jsem potvrdil, že i když si myslím, že nepatřím k favoritům letošní Tour, tak můžu být černým koněm. Chce to víc takových vydařených závodů."

Bauer zaostal za Vylegžaninem o 41 sekund. Výrazně porazil další dva české lyžaře, kteří ho předstihli v prologu. Sedmý muž ze soboty Martin Jakš skončil patnáctý, Aleš Razým si oproti deváté příčce pohoršil o 30 míst.

Do čela ženské části Tour se dostala obhájkyně prvenství Justyna Kowalczyková. Polská lyžařka suverénně ovládla stíhací závod na devět kilometrů klasicky a z čela průběžného pořadí sesadila americkou vítězku prologu Kikkan Randallovou. Před druhou Therese Johaugovou z Norska má Kowalczyková v průběžném pořadí náskok 46 sekund. Třetí je Finka Anne Kyllönenová.

Jediná česká reprezentantka na startu Eva Vrabcová-Nývltová doběhla na 49. místě a v pořadí Tour de Ski má na Kowalczykovou ztrátu přes čtyři minuty.

Tour de Ski pokračuje na Nový rok bruslařskými sprinty ve švýcarském Münstertalu.