Rubriky:

Lyže a snowboard

Běžec na lyžích Jakš onemocněl a Tour de Ski pokračuje bez něj

3. ledna 2013 11:03 - Toblach

Český reprezentant v běhu na lyžích Martin Jakš onemocněl angínou, dostal antibiotika a Tour de Ski pro něj skončila. V průběžném pořadí etapového závodu byl patnáctý, na start dnešního stíhacího závodu na 35 kilometrů volnou technikou z Cortiny do Toblachu se už ale nepostavil.

 

SLČR

Jakš sezonu zahájil právě až při Tour de Ski, neboť si z tréninkového kempu na ledovci přivezl únavovou zlomeninu žebra. Odpočíval několik týdnů a chtěl se připravit právě na prestižní závod, v němž prokázal solidní formu. Už na závěrečném soustředění na ledovci Tauplitz ale cítil lehké problémy a v úterý na Nový rok se mu neudělalo dobře.

"Už tam (na Tauplitzu) lékař Koldovský tvrdil, že to není optimální, tak jsem cucal tabletky na krk," řekl ČTK Jakš, který zhoršení stavu přičítá hned úvodnímu vydařenému prologu v Oberhofu, kde nebylo příznivé lyžařské počasí. "Tam to bylo náročné, přidala se k tomu počasí únava a pak se ta nemoc rozjela," uvedl. Lékaři mu teď proto nasadily silné léky, aby se dal rychle do pořádku.

Takový začátek sezony si Jakš vůbec nepředstavoval. "Rád bych závodil, protože dneska se tady konečně udělalo hezky," poukázal na slunečné počasí v dějišti. "Ale dohodli jsme se, že se radši pokusím rychle vyléčit," dodal hlavně s ohledem na únorové mistrovství světa ve Val di Fiemme.

Naštvaný je ale Jakš prý dost. "Nevěděl jsem, co od té sezony čekat, jak na tom jsem, takže mě to docela překvapilo, jak jsem na tom dobře. Forma relativně byla, asi by to nebylo špatné, ale neudělám nic, musím se s tím vyrovnat," dodal smutně.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard