Hirscher vyhrál v Adelbodenu třetí slalom SP za sebou, Krýzl 21.

Adelboden

Rakouský lyžař Marcel Hirscher vyhrál díky suverénně nejlepšímu výkonu druhého kola slalom Světového poháru v Adelbodenu. Lídr průběžného pořadí seriálu i disciplíny zaútočil z osmého místa po úvodních jízdách a v konečném součtu porazil krajana Maria Matta o tři desetiny. V polovině závodu vedoucí Ital Manfred Möllg klesl na třetí příčku.

Rakouský lyžař Marcel Hirscher.

Český lyžař Kryštof Krýzl postoupil do druhého kola šestnáctým časem, pak ale chyboval a místo útoku na své maximum klesl na 21. příčku. Stejně skončil v předchozím slalomu v Záhřebu. Šestadvacetiletý reprezentant, jehož dosud nejlepším výsledkem je dvanácté místo z loňského slalomu právě v Adelbodenu, zaostal za Hirscherem o 3,28 sekundy.

"První kolo jsem jel dobře, bez chyby, měl jsem rytmus. Pozice do druhého kola byla super," řekl Krýzl televizní stanici Eurosport. Ve druhém kole chtěl jet nadoraz a útočit. "Ale nějak se to nepovedlo. Mrzí mě to, protože jsem chtěl atakovat patnáctku nebo desítku. Snad příště," uvedl. Trejbal nedokončil úvodní kolo.

Hirscher vybojoval ve Švýcarsku třetí vítězství ve slalomu za sebou. Předtím triumfoval v Madonně di Campiglio a Záhřebu. "Vsadil jsem všechno na jednu kartu. Jako v pokeru. Ale i v prvním kole to byla až to té chyby super jízda," uvedl třiadvacetiletý Rakušan.

V Adelbodenu obhájil loňský triumf a stal se prvním mužem, který dokázal na zdejší sjezdovce Chuenisbärgli vyhrát slalom dvakrát. V letech 2010 a 2011 navíc přidal druhá místa.

V průběžném pořadí SP zvýšil Hirscher náskok před druhým Norem Akselem Lundem Svindalem na 126 bodů. V hodnocení disciplíny vede před dnes pátým Felixem Neureutherem z Německa o 134 bodů.