Rubriky:

Lyže a snowboard

Kožíšek s Razýmem skončili ve sprintu dvojic SP v Liberci pátí

13. ledna 2013 15:26 - Liberec

Čeští běžci na lyžích Dušan Kožíšek a Aleš Razým skončili ve sprintu dvojic volnou technikou na Světovém poháru v Liberci pátí. Ještě 200 metrů před cílem finišman Razým vedl, ale nakonec v boji šesti závodníků o stupně vítězů přišel. Vyhráli Rusové Michail Děvjaťjarov a Nikolaj Morilov.

 

Radek Petrášek, ČTK

"Závod to byl hodně povedený. Zkusil jsem jet delší finiš, ale pak jsem na to stejně neměl," litoval Razým. "Jsem rád, že se nám to takhle povedlo. Chyběl kousíček a mohli jsme být na bedně," řekl Kožíšek České televizi.

Za vítěznými Rusy skončili Norové Eirik Brandsdal a Paal Golberg. Na třetí místo se ze zadních pozic dostali další Rusové Alexej Petuchov a Nikita Krjukov

Všech deset dvojic se drželo dlouho pohromadě a nikdo se nesnažil na rychlém sněhu pole roztrhat. Kožíšek s Razýmem jeli většinou vzadu.

Rozhodovalo se na posledních dvou úsecích. Kožíšek dokázal udržet kontakt, vyhnul se i Petuchovovi, který před ním padl, s posunul Čechy dopředu. Razýmovi předával do závěrečného dějství na druhém místě.

V pohodě jezdící Razým se rychle dostal do čela a snažil se soupeřům ujet. "Věděl jsem, že nemůžu jít do ostrého finiše," řekl. Ještě do cílové rovinky vjížděl vedle Norů v čele, ale pozici neudržel. "Už jsem měl kamenné nohy," uvedl.

Ženský závod ve Vesci ovládly Norky Ingvild Östbergová, Maiken Fallaová, které porazily Švédky Stinu Nilssonovou a Idu Ingemarsdotterovou.

České ženy na finále nedosáhly. Karolína Grohová a Eva Nývltová-Vrabcová měly za úkol být do dvanáctého místa, aby měly šanci jet na mistrovství světa ve Val di Fiemme, ale v závěru semifinále nestačily a celkově skončily šestnácté. "Co se dá dělat. Nebylo to určitě špatné, ale na nejlepší to ještě pořád není. Vydržely jsme víceméně v kontaktu první dvě kola," řekla Nývltová-Vrabcová.

Závody SP v běhu na lyžích v Liberci - sprint dvojic volnou technikou:
Muži:
1. Děvjaťjarov, Morilov (Rus.) 21:43,8,
2. Brandsdal, Golberg (Nor.) -0,8,
3. Petuchov, Krjukov (Rus.) -0,8,
4. Pettersen, Glöersen (Nor.) -0,8,
5. Kožíšek, Razým (ČR) -1,3,
6. F. Pasini, R. Pasini (It.) -1,3,
...22. Máka, Magál, 23. Šrail, Horčička, 28. Bartoň, Horyna (všichni ČR) - nepostoupili ze semifinále.
Ženy:
1. Östbergová, Fallaová (Nor.) 11:26,2,
2. Nilssonová, Ingemarsdotterová -0,5,
3. Sömskarová, Pajalaová (všechny Švéd.) -5,7,
4. Fesselová, Kolbová (Něm.) -6,3,
5. Gruberová, Van der Graaffová (Švýc.) -7.5,
6. Nikolajevová, Usatovová (Rus.) -8,0,
...16. Nývltová-Vrabcová, Grohová, 20. Schützová, Horká, 21. Nováková, Charvátová (všechny ČR) - nepostoupily ze semifinále.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard