Sjezd ve Wengenu vyhrál Innerhofer, opět padl rychlostní rekord

Vítězem nejdelšího sjezdu Světového poháru ve Wengenu se stal italský lyžař Christof Innerhofer. Mistr světa v superobřím slalomu v sobotu na legendárním Lauberhornu vyhrál s náskokem tří desetin sekundy před Klausem Kröllem, další Rakušan Hannes Reichelt na třetím místě ztratil 76 setin.

Ital Christof Innerhofer se raduje z triumfu ve sjezdu ve Wengenu.

Innerhofer navázal ve švýcarském středisku na prvenství z pátečního sjezdu do superkombinace a připsal si páté vítězství ve Světovém poháru. V této sezóně už vyhrál sjezd v Beaver Creeku. V královské disciplíně dominoval ve Světovém poháru potřetí v kariéře.

O další překonání rychlostního rekordu se postaral Francouz Johan Clarey. Pátý muž závodu dosáhl rychlosti 161,9 km/h a výrazně překonal páteční výkon Švýcara Carla Janky 158,8 km/h.

Proslulý závod nedokončil po pádu lídr průběžného pořadí ve sjezdu Nor Aksel Lund Svindal ani domácí naděje Janka, který po dosavadním trápení v letošní sezóně navnadil fanoušky o den dříve třetím místem v superkombinaci. Švýcarský sjezdař se připravil o šanci na další úspěch chybou, po které už jen zvolna dojel do cíle.

Innerhoferovi se povedlo po loňském třetím místě dosáhnout až na vrchol. "Páteční vítězství v kombinačním sjezdu mi zvedlo sebevědomí. Jsem ve formě a říkal jsem, že mým cílem je dostat se na stupně vítězů tady, v Kitzbühelu nebo na mistrovství světa," uvedl osmadvacetiletý lyžař. "Mám rád tyhle klasické závody, ty zůstávají lidem v paměti," dodal Innerhofer, který skončil před rokem třetí. Ve Wengenu vyhrál jako první Ital po 16 letech.

Spokojený byl i druhý Kröll, kterému uniklo druhé vítězství po triumfu v roce 2011. "Viděl jsem Innerhoferovu jízdu a bylo mi jasné, že bude těžko k poražení," řekl. Reichelt si zopakoval medailové umístění po loňské druhé příčce.