Štafetě biatlonistek chyběla Soukalová. Závod vyhrály Němky

Anterselva

Štafeta českých biatlonistek bez Gabriely Soukalové byla na Světovém poháru v Anterselvě dostižena na posledním úseku, když jí patřilo patnácté místo. Poslední závod před únorovým mistrovstvím světa v Novém Městě na Moravě vyhrály Němky.

Absence Soukalové byla příliš citelná.

Češky skončily v předchozím štafetovém závodu v Ruhpoldingu senzačně třetí, nicméně dnes se musely obejít bez dvou členek tehdejší sestavy. Juniorka Kristýna Černá se připravuje na MS své věkové kategorie a nejlepší česká biatlonistka této sezóny Soukalová nestartovala kvůli obavám ze zhoršení zdravotního stavu.

Biatlonistky přišly o naději na slušné umístění už na prvním úseku, po němž finišmanka bronzové štafety z Ruhpoldingu Veronika Zvařičová předávala až jako devatenáctá, tedy třetí od konce. Další členky českého kvarteta Barbora Tomešová, Jitka Landová a Veronika Vítková posunuly tým na 15. pozici.

Druhé místo ve střelbě nestačilo

Závod nicméně pro Vítkovou skončil po druhé střelbě, po níž byla stejně jako šest dalších štafet zastavena. Češky nestačily především běžecky, na střelnici totiž předvedly s pěti dobíjeními druhý nejlepší výkon ze všech štafet.

Němky si připsaly první vítězství v sezóně s náskokem 17,4 sekundy před Ruskem, třetí byla Francie.

Muži pojedou štafetu od 14:15.

SP v biatlonu v Anterselvě (Itálie):
Ženy, štafeta 4x6 km
1. Německo (Hildebrandová, Gössnerová, Horchlerová, Henkelová) 1:13:02,1 (0 tr. okruhů + 10 dobíjení)
2. Rusko (Glazyrinová, Zajcevová, Šumilovová, Viluchinová) -17,4 (0+9)
3. Francie (Bescondová, Boilleyová, Brunetová, Dorinová-Habertová) -40,9 (0+4)
4. Norsko -1:19,5 (1+13)
5. Ukrajina -1:40,4 (0+11)
6. Polsko -1:54,3 (2+6)