Rubriky:

Lyže a snowboard

Pančochová skončila druhá ve slopestylu na X-Games

27. ledna 2013 08:25 - Aspen

Snowboardistka Šárka Pančochová skončila druhá ve slopestylu na prestižních X-Games v americkém Aspenu. Dvaadvacetiletá Češka zaostala jen o tři body za vítěznou Američankou Jamie Andersonovou.

 

Jožin Toufar

Pančochové první dvě jízdy na tzv. Zimní hrách extrémních sportů nevyšly a byla na chvostu výsledkové listiny. Napotřetí ale projela trať čistě a předvedla i skok "Backside 720". "Věděla jsem, že musím poslední jízdu zvládnout. Šla jsem do toho odhodlaně a vyšlo to. Jsem nadšená," řekla Pančochová na webu závodu.

Češka získala za finálovou jízdu 90 bodů a skončila druhá za obhájkyní titulu a pětinásobnou vítězkou Andersonovou, která jela X-Games už podeváté. Na startu byla i aktuální mistryně světa Spencer O'Brienová z Kanady, světová šampiónka z roku 2011 Enni Rukajärviová z Finska a další medailistky z vrcholných akcí.

Naděje pro Soči

Pančochová přijela na X-Games z mistrovství světa v Kanadě, kde před týdnem ve stejné disciplíně neobhájila stříbro a skončila čtrnáctá. Výsledkem v Aspenu znovu ukázala, že by mohla být medailovou nadějí pro olympiádu v Soči, kde bude mít za rok slopestyle premiéru na hrách pod pěti kruhy.

"Je to pro mě nejlepší výsledek kariéry, ještě teď nemohu uvěřit, že to tam padlo. Teď vím, že když to vyšlo tady, tak to může vyjít i v Soči na olympiádě, kde bude stejná konkurence. Je potřeba makat dál, ale takový výsledek mi dává ohromnou motivaci," uvedla v tiskové zprávě česká snowboardistka.

Po jejího kouče a bývalého jezdce Martina Černíka znamená stříbro historický úspěch. "Nepochybuji o tom, že Šárka patří mezi světovou špičku, ale chyběl nám velký výsledek a tady to prostě vyšlo. Zvládla to perfektně i po psychické stránce a díky tomu se posunula ve světovém žebříčku World Snowboard Tour na druhé místo," uvedl Černík.

X-Games - Zimní hry extrémních sportů v Aspenu:
Snowboarding - slopestyle:
Ženy:
1. Andersonová (USA) 93,00 b., 2. Pančochová (ČR) 90,00, 3. O'Brienová (Kan.) 88,66
ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard