Rubriky:

Lyže a snowboard

Zraněnému Krýzlovi unikl o čtyři setiny postup ve slalomu v Kitzbühelu

27. ledna 2013 12:00 - Kitzbühel
(Aktualizováno: 27. ledna 2013 12:40)

O pouhé čtyři setiny sekundy unikl Kryštofu Krýzlovi postup do druhého kola slalomu Světového poháru v Kitzbühelu, do něhož přitom nastoupil s poraněným kotníkem. Český lyžař obsadil první nepostupové 31. místo, Filip Trejbal byl sedmatřicátý. První kolo zvládl nejlépe Ital Stefano Gross.

 

ZOOM Agence

Krýzl si poranil kotník při sobotním tréninku, když "chytil špicara". Rentgen v nemocnici neprokázal žádné poškození, navzdory bolesti se proto rozhodl v neděli startovat. "Noha bolela jako prase, vypotřeboval celou tubu chladícího gelu," uvedl pro svazový web jeho otec a manažer Aleš Krýzl. Po návratu domů český slalomář podstoupí zkraje týdne vyšetření na magnetické rezonanci.

Po prvním kole je za Grossem druhý se ztrátou sedmi setin jeho krajan Giuliano Razzoli a třetí domácí favorit, lídr slalomového pořadí i celého Světového poháru Rakušan Marcel Hirscher. Ten na první příčku ztrácí 18 setin sekundy.

Druhé kolo začne ve 13:30. Za prvenstvím v tradiční kombinaci na Hahnenkammu míří suverénně Chorvat Ivica Kostelič, třicátý muž sobotního sjezdu je v polovině slalomu jedenáctý.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard