Rubriky:

Lyže a snowboard

Lyžaři už znají téměř všechna jména pro mistrovství světa klasiků ve Val di Fiemme

1. února 2013 08:48 - Praha

Okolo dvaceti českých reprezentantů by se mělo představit na mistrovství světa v klasickém lyžování ve Val di Fiemme v Itálii, které proběhne 20. února – 3. března. Jednotlivé úseky už ladí přesné nominace.

 

BMW ČR

Šest mužů a dvě ženy, hlásí běžci. K tradičním oporám Lukáši Bauerovi, Martinu Jakšovi, Jiřímu Magálovi a Dušanu Kožíškovi přibyli oproti Oslu 2011 nováčci Aleš Razým a Ondřej Horyna, oba z Dukly Liberec. Evu Vrabcovou-Nývltovou doplní juniorka Petra Nováková z Karlových Varů.

„Horyna je vedoucí muž Slavic Cupu a je použitelný do štafety," říká trenér Miroslav Petrásek. „Nováková odjela nejlíp nedávný juniorský šampionát v Liberci, i když jen o maličko líp než Charvátová," dodává.

O přesném programu závodníků ještě není úplně jasno. „Složení štafety je relativně jasné, podle zdraví se pak uvidí s nominací do dalších závodů. Lukáš (Bauer) uvažuje o kombinaci skiatlon, patnáctka, štafeta, nad padesátkou visí ještě otazník," vysvětluje kouč.

Bauer se k týmu přidá příští týden

Užší čtyřčlenný tým už zahájil vysokohorské soustředění v Passo Lavazze v Itálii. Bauer přijede po víkendu, stejně jako Horyna, jehož čeká ještě Slavic Cup v Polsku. Pro rychlejší tréninky se využijí i nedaleké tratě mistrovství světa v Lago Tesero. Vrabcová-Nývltová zůstává po nemoci doma, bude se připravovat převážně na Horních Mísečkách. A Nováková trénuje na Božím Daru s trenérem Krejčím.

Všichni by měli startovat na Světovém poháru v Davosu 16. a 17. února, odtud se přesunou rovnou do Val di Fiemme.

Čtyři muži a dvě ženy, k tomu po jednom náhradníkovi připraveném doma. Taková je představa skokanů, které teď čeká sledovaný letecký víkend v Harrachově.

„O kvartetu Matura, Hlava, Koudelka, Janda mám z devětadevadesáti procent jasno. K tomu dvě dívky, určitě Doleželová," vypočítává reprezentační trenér David Jiroutek. Skokany čeká ještě sedm závodů Světového poháru, buď na velkých můstcích nebo rovnou leteckých.

Pět sdruženářů

Pět závodníků, z toho jeden pravděpodobně cestující náhradník. To je představa severské kombinace. Jasná se zdá ostřílená trojice Tomáš Slavík, Pavel Churavý, Miroslav Dvořák. „Na další dvě místa jsou čtyři kandidáti, rozhodne se trenér po návratu ze světového poháru v Almaty 11. února," říká Radek Cikl, šéf úseku sdruženářů.

Mezi juniory se nejlépe ukázal Portyk, pak Rypl. Světový pohár už letos jel Kutal a čeká se na vývoj zdravotního stavu nejzkušenějšího z těchto čtyř, nedávno nabouraného Vodseďálka.

Tomáš Nohejl

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard