Řezáč své loňské vítězství z Oberammergau neobhájil. V cíli byl až jedenáctý

Dálkový běžec na lyžích Stanislav Řezáč neobhájil vítězství v König Ludwig Laufu. V německém závodu, který loni vyhrál už pošesté, dnes skončil na jedenáctém místě.

Český běžec na lyžích Stanislav Řezáč (vpředu).

Třetí díl seriálu Ski Classics se stal kořistí Švéda Jerryho Ahrlina, který ve fotofiniši o jednu desetinu předstihl krajana Jörgena Brinka. Pro Ahrlina to bylo po loňském ročníku, v němž stejným rozdílem podlehl ve spurtu Řezáčovi, zadostiučinění

Zkušený český lyžař se v závěrečných stovkách metrů nedokázal posunout z chvostu vedoucí skupiny do bojů o stupně vítězů a dojel se ztrátou 3,5 sekundy na začátku druhé desítky. Řezáčovi se tak nepovedlo navázat na týden staré druhé místo z italské Marcialongy.

Lyžaři absolvovali v bavorském Ammergau jen 38,1 kilometru místo plánovaných 50 km. Sobotní závody volnou technikou zařazené do FIS Marathon Cupu byly dokonce kvůli oblevě zrušeny.