Biatlonista Holubec skončil dvacátý ve sprintu

BEITOSTÖLEN

Pětinásobný olympijský vítěz Ole Einar Björndalen vyhrál sprint biatlonistů v norském Beitostölenu. Nejlepším z pěti Čechů byl dvacátý Tomáš Holubec, který na dálku porazil svoji manželku Kateřinu, která byla ve sprintu žen třiadvacátá. Závod vyhrála Němka Uschi Dislová, která porazila i s jedním trestným okruhem krajanku Andreu Henkelovou.

Česká biatlonistka Kateřina Holubcová.

Závod žen se proměnil v dostihy německých a ruských závodnic, za vítězným duem skončily tři Rusky v čele s Albinou Achatovovou. Holubcová měla při poloze vleže přesnou ruku a byla po první střelbě průběžně čtrnáctá, ale stojka jí přinesla jednu ránu vedle a pokles ve výsledkové listině. O tři místa a čtyři vteřiny utekly body Ireně Česnekové.

Ačkoli chtěla Holubcová na úvod Světového poháru mezi 107 startujícími skončit do patnáctého místa, z umístění v třetí desítce zklamaná nebyla. "V první chvíli jsem měla smíšené pocity, ale nakonec jsem docela spokojená, vždyť na 15. místo mi scházelo jen osm sekund," řekla spolupracovníkovi ČTK osmadvacetiletá závodnice.

Zdeněk Vítek při svém prvním závodu v SP po roční pauze minul dva terče a skončil sedm míst za bodovanou třicítkou, ale kouče mužské reprezentace při návratu mezi elitu potěšil. "Zdeněk sice nebodoval, ale na lyžích závodil naposledy při světovém šampionátu v ruském Chanty-Mansijsku v březnu 2003. Ukázal, že na lyžích umí a bude se zlepšovat. O tom jsem přesvědčen," řekl Janoušek.

Ženy - sprint (7,5 km):
1. Dislová 21:04,0 (1 trestný okruh), 2. Henkelová (obě Něm.) -2,1 (0), 3. Achatovová -3,3 (0), 4. Gusevová -14,9 (0), 5. Išmuratovová (všechny Rus.) -16,2 (0), 6. Ponzaová (It.) -20,2 (0), 7. Pylevová -21,4 (2), 8. Zajcevová (Rus.) -28,0 (2), 9. Jin Čchiao (Čína) -28,4 (0), 10. Wilhelmová (Něm.) -28,7 (1)
...
23. Holubcová -1:00,3 (1), 33. Česneková -1:14,9 (1), 41. Rezlerová - 1:31,9 (1), 53. Faltusová -1:59,8 (1), 67. Vejnarová (všechny ČR) -2:16,4 (2).
Muži - sprint (10 km):
1. O. E. Björndalen (Nor.) 22:30,3 min. (1 trestné kolo), 2. Kruglov (Rus.) -18,5 (0), 3. Poireé (Fr.) -26,4 (0), 4. Fischer (Něm.) -39,7 (0), 5. Čepikov (Rus.) -45,7 (0), 6. Eckhoff (Nor.) -45,9 (1), 7. Gross (Něm.) -47,3 (0), 8. Rožkov (Rus.) -48,5 (0), 9. Defrasne (Fr.) -52,9 (1), 10. Bergman (Švéd.) -55,7 (0)
...
20. Holubec -1:27,6 (0), 37. Vítek -1:57,3 (2), 41. Garabík - 2:03,6 (1), 64. Šlesingr -2:41,3 (3), 73. Dostál (všichni ČR)- 2:51,5 (4).