Miller poprvé nevyhrál v letošním SP

BEAVER CREEK

Vítězné tažení Američana Bodeho Millera Světovým pohárem ve čtvrtek překvapivě ukončil v superobřím slalomu v Beaver Creeku rakouský reprezentant Stephan Görgl. Šestadvacetiletý nepříliš známý lyžař se na náročné trati radoval z prvního vítězství ve Světovém poháru, dosavadní suverén sezóny Miller skončil s odstupem 24 setin druhý.

Úspěch rakouských barev podpořil třetím místem jednadvacetiletý Mario Scheiber, jenž na svého vítězného krajana ztratil tři desetiny sekundy.

Görgl, jenž vyrazil na trať jako jedenáctý, musel v cíli dlouho čekat. První radost mu udělal Millerův výsledek a definitivně si oddychl po dojezdu třicátého závodníka, jímž byl jeho krajan Hermann Maier. Ten byl hodně zklamaný, na své oblíbené sjezdovce skončil osmý.

Miller si sice upevnil své suverénní průběžné vedení ve Světovém poháru, hodně se ale na sebe zlobil. "Udělal jsem úplně hloupou chybu v místě, kde není žádný důvod k problémům," řekl domácí hrdina.

Český reprezentant Borek Zakouřil dokončil superobří slalom se ztrátou 2,68 sekundy na Görgla a obsadil 39. příčku.

V pátek je v Beaver Creeku na programu sjezd.