Suverén Miller vyhrál sjezd v Beaver Creeku

BEAVER CREEK

Po čtvrtečním druhém místě se suverén letošní sezóny lyžařského Světového poháru Bode Miller znovu vrátil na trůn. Americký reprezentant vyhrál v Beaver Creeku sjezd a z pěti odjetých závodů má skvělou bilanci čtyř výher a jedné druhé příčky. Radost fanouškům v Coloradu udělal také další domácí závodník Daron Rahlves, jenž obsadil druhou příčku.

"Už bylo načase. Přesně po tomhle jsme toužili, abychom byli oba dva na stupních vítězů," radoval se Rahlves z úspěchu svého i kamaráda Millera. "Měl jsem pocit, že letím," popisoval svou jízdu bezprostředně v cíli vítěz.

Čest závodníků z alpských zemí zachraňoval třetím místem Rakušan Michael Walchhofer. Světový šampion ve sjezdu dokončil trať na náročné trati s odstupem 39 setin za vítězem.

Další hořkou pilulku po čtvrtečním osmém místě musel spolknout obhájce celkového prvenství ve Světovém poháru Hermann Maier, jenž tentokrát uzavřel první desítku. Jeho rakouský krajan Fritz Strobl, který se v jediném tréninku blýskl nejrychlejším časem, byl o jednu příčku před ním.

Maier navíc ztratil průběžné druhé místo ve Světovém poháru. O jediný bod ho předstihl Walchhofer. Dominantní Miller získal 480 bodů z 500 možných, a pokud bude pokračovat ve stejné formě, zajistí si celkové vítězství již v lednu.

V sobotu je na pořadu obří slalom, v neděli vyvrcholí program v Beaver Creeku slalomem speciál.

Výsledky:
1. Miller 1:39,76, 2. Rahlves (oba USA) -0,16, 3. Walchhofer (Rak.) -0,39, 4. Kernen -0,74, 5. Cuche (oba Švýc.) -0,83, 6. Knauss (Rak.) -0,98, 7. Friedman (USA) -0,99, 8. Svindal (Nor.) - 1,05, 9. F. Strobl -1,08, 10. Maier (oba Rak.) -1,09.