Rubriky:

Lyže a snowboard

Francouzka Rollandová je senzační mistryní světa ve sjezdu

10. února 2013 12:53 - Schladming

Titul mistryně světa ve sjezdu si na ledovaté trati ve Schladmingu vyjela senzačně Marion Rollandová a zařídila pro nečekaně úspěšnou výpravu Francie už třetí medaili. Stříbro má Italka Nadia Fanchiniová, třetí Němka Maria Höflová-Rieschová přidala bronz ke zlatu z kombinace. Česká lyžařka Klára Křížová ztratila na vítěznou Rollandovou 3,26 sekundy a obsadila 24. místo.

 

Leonhard Foeger, Reuters

Třicetiletá Rollandová dosud nevyhrála na významném podniku jediný závod. Ve Světovém poháru byla dvakrát na pódiu, a to loni v březnu právě ve Schladmingu. Nedělní titul byl pro ni navíc velkou útěchou po nepovedeném olympijském sjezdu ve Whistleru, kde upadla pár metrů po startu a přetrhla si vaz v koleně.

Při dnešním závodu na MS však zvládla nejlépe klíčovou spodní pasáž s táhlými zatáčkami i traverzy a zastínila všechny favoritky. Stala se druhou francouzskou šampionkou ve sjezdu po Marille Goitschelové, jež triumfovala v Chile už v roce 1966.

Začátek závodu o nejrychlejší lyžařku světa rozkouskovalo několik pádů. Na rozdíl od úterního super-G a vážného zranění americké favoritky Lindsey Vonnové dnes žádná z lyžařek větší újmu neutrpěla.

Fanchiniová startovala jako druhá a na zlato mohla dlouho pomýšlet. Rollandová se vydala na trať s číslem 22 a v cíli měla o 16 setin sekundy lepší čas. Höflová-Rieschová jako jediná z favoritek roli zvládla a ze šampionátů má celkově pátou medaili.

Obhájkyně titulu a domácí naděje Elisabeth Görglová skončila desátá.

Mistrovství světa v sjezdovém lyžování ve Schladmingu (Rakousko):
Ženy - sjezd:
1. Rollandová (Fr.) 1:50,00
2. N. Fanchiniová (It.) -0,16
3. Höflová-Rieschová (Něm.) -0,70
4. Kamerová (Švýc.) -0,74
5. Mancusová (USA) -0,85
6. Cooková (USA) -0,91
7. Mazeová (Slovin.) -1,21
8. Fischbacherová (Rak.) -1,23
9. E. Fanchiniová (It.) -1,45
10. Görglová (Rak.) -1,48,
...24. Křížová (ČR) -3,26.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard