Generálku běžkařek na MS vyhrála v Davosu Johaugová

Davos

Poslední závod Světového poháru v běhu na lyžích před mistrovstvím světa vyhrála Therese Johaugová z Norska. České reprezentantky na 10 km volně v Davosu nebodovaly - juniorka Petra Nováková obsadila při prvním startu v seriálu 48. místo, Eva Vrabcová-Nývltová byla o dvě příčky horší.

Therese Johaugová.

Na druhém místě doběhla se ztrátou devíti vteřin Polka Justyna Kowalczyková a v čele průběžného pořadí má před Johaugovou náskok 505 bodů. Třetí skončila s mankem 14 sekund další Norka Kristin Störmer Steiraová.

Nováková na první příčku ztratila dvě minuty a 37 vteřin a připsala si první start v individuálním závodě SP v kariéře. V polovině ledna se představila ve sprintu dvojic v Liberci, kde obsadila 21. příčku. Vrabcová-Nývltová byla o další dvě vteřiny zpět.

Na startu chyběla norská favoritka Marit Björgenová, která dala před středečním startem šampionátu ve Val di Fiemme přednost odpočinku.

Závod mužů na 15 km začne v 15:30.