Běžec na lyžích Bauer byl v generálce na MS patnáctý

Davos

Běžec na lyžích Lukáš Bauer obsadil v generálce na mistrovství světa závodě Světového poháru na 15 km volně v Davosu 15. místo. Vyhrál Johan Olsson ze Švédska, na kterého český reprezentant ztratil 50,6 vteřiny.

Lukáš Bauer.

Poslední závod žen před šampionátem ve Val di Fiemme (20. února až 3. března) ovládla Therese Johaugová z Norska. Češky na desetikilometrové trati nebodovaly - juniorka Petra Nováková obsadila při prvním startu v seriálu 48. místo, Eva Vrabcová-Nývltová byla o dvě příčky horší.

Vedle Bauera dokázal bodovat z českých reprezentantů už jen Martin Jakš na 26. místě. Dušan Kožíšek obsadil 51. pozici, Jiří Magál byl 53. a Ondřej Horyna skončil na 66. příčce.

Olsson si pro nejlepší výsledek v sezóně doběhl s náskokem dvanácti sekund před domácím Dariem Colognou. Švýcarský lídr průběžného pořadí tak stejně jako v sobotním sprintu obsadil druhé místo.

Za Johaugovou doběhla na druhém místě se ztrátou devíti vteřin Polka Justyna Kowalczyková a v čele průběžného pořadí má před norskou soupeřkou náskok 505 bodů. Třetí skončila s mankem 14 sekund další Norka Kristin Steiraová.

Nováková na první příčku ztratila dvě minuty a 37 vteřin a připsala si první start v individuálním závodě SP v kariéře. V polovině ledna se představila ve sprintu dvojic v Liberci, kde obsadila 21. příčku. Vrabcová-Nývltová byla o další dvě vteřiny zpět.

Na startu chyběla norská favoritka Marit Björgenová, která dala před středečním startem šampionátu ve Val di Fiemme přednost odpočinku.