Sdruženář Churavý skončil v úvodním závodu na MS dvanáctý. Vyhrál Lamy Chappuis

Val di Fiemme

Český reprezentant Pavel Churavý obsadil v úvodním závodu sdruženářů na mistrovství světa ve Val di Fiemme dvanácté místo. Druhý titul v kariéře získal v pátek Francouz Jason Lamy Chappuis, jenž zvítězil v těsném finiši čtyř závodníků před Rakušanem Mariem Stecherem a Němcem Björnem Kircheisenem. Medailisty od sebe dělily dohromady jen tři desetiny sekundy. Obhájce prvenství Němec Eric Frenzel skončil čtvrtý.

Český sdruženář Pavel Churavý skončil obsadil v úvodním závodu sdruženářů na mistrovství světa ve Val di Fiemme dvanáctou příčku.

Až 41. místo obsadil Miroslav Dvořák, který měl být největší českou nadějí. Bronzový medailista ze Světového poháru v Almaty a devátý muž průběžného pořadí seriálu skončil v úvodní skokanské části i kvůli nepříznivým povětrnostním podmínkám na 43. pozici a v běhu si příliš nepolepšil.

Před ním skončil na 37. místě Tomáš Slavík, Petr Kutal byl třiačtyřicátý.

Churavému vyšel už skok na středním můstku, po něm byl patnáctý a do běhu na 10 km vyrážel se ztrátou jedné minuty a 33 sekund na vedoucího Nora Haavarda Klemetsena. Cílem proběhl necelých 56 sekund za vítězem Lamy Chappuisem a v 35 letech zaznamenal druhý nejlepší výsledek na MS v kariéře po osmém místě v Liberci 2009. Na kontě má ovšem pátou příčku z olympijských her ve Vancouveru a čtyři medailová umístění ve Světovém poháru.

Olympijský šampión Lamy Chappuis navázal na dva roky starý triumf z Osla ze závodu na velkém můstku a vybojoval celkově čtvrtý cenný kov z MS. Pětatřicetiletý Stecher získal třetí individuální medaili ze světového šampionátu a opět stříbrnou.

Skokanskou mistryní světa je Hendricksonová, Doleželová opět 28.

Historicky třetí mistryní světa ve skocích na lyžích se dnes ve Val di Fiemme stala Sarah Hendricksonová ze Spojených států amerických. Nejlepší Češka Michaela Doleželová obsadila stejně jako na minulém šampionátu před dvěma lety v Oslu 28. místo.

Osmnáctiletá Hendricksonová vedla už po prvním kole a ve druhém odolala ataku největší favoritky Sary Takanašiové. Šestnáctiletá Japonka, vítězka osmi závodů v aktuální sezoně Světového poháru, skončila druhá s odstupem 2,7 bodu.

Třetí byla Rakušanka Jacqueline Seifriedsbergerová, z jejíhož bronzu se v Predazzu radovala v roli divačky krajanka Daniela Iraschková, jež nemohla kvůli zranění kolena obhajovat svůj titul z Holmenkollenu.

Osmnáctiletá Doleželová i při třetím startu na šampionátu skončila v závěru třetí desítky. Osmadvacátá byla už před dvěma lety a v roce 2009 při premiéře ženského skoku skončila v Liberci o jednu příčku lépe.

Druhá česká skokanka Vladěna Pustková obsadila 39. pozici a nepostoupila do druhého kola.