Lyže a snowboard

Innehofer si v dalším letošním sjezdu v rámci SP dojel už pro třetí zlato

23. února 2013 13:35 - Garmisch-Partenkirchen

Italský lyžař Christof Innehofer si ve sjezdu Světového poháru v německém Garmisch-Partenkirchenu dojel pro třetí triumf v sezóně. Za ním se na stupních vítězů seřadili Rakušané Georg Streitberger a Klaus Kröll.

Dominic Ebenbichler, Reuters

Osmadvacetiletý Innerhofer navázal na triumfy ze sjezdů v Beaver Creeku a Wengenu a celkově zaznamenal šesté dílčí vítězství v seriálu. „Jel jsem na 120 procent, protože tady se mi vždycky daří. Prostě vím, že tady umím jezdit rychle," uvedl italský lyžař.

Streitberger za Innerhoferem zaostal o 12 setin a poprvé v kariéře se dostal na stupně vítězů. Jeho nejlepším předchozím výsledkem bylo pět let staré čtvrté místo ze sjezdu v Lake Louise. „Konečně jsem dobré časy z tréninku dokázal zajet i v závodě. V prostřední části trati to byl trochu boj, ale neudělal jsem žádnou velkou chybu, to bylo důležité," prohlásil.

Přes pátou příčku v čele seriálu Svindal

Páté místo obsadil mistr světa Aksel Lund Svindal z Norska a se ziskem 359 bodů se posunul do čela průběžné klasifikace SP ve sjezdu. Na druhou příčku odsunul dnes osmého Dominika Parise a před italským rivalem vede dva závody před koncem o deset bodů. Kröll je třetí a ztrácí 15 bodů.

V celkovém hodnocení SP je Svindal druhý a za vedoucím obhájcem Marcelem Hirscherem z Rakouska, který v Garmisch-Partenkirchenu nestartoval, zaostává 169 bodů.

Závod SP ve sjezdovém lyžování v Garmisch-Partenkirchenu (Německo)