Obří slalom v Ga-Pa vyhrál francouzský lyžař Pinturault

Obří slalom Světového poháru v Garmisch-Partenkirchenu vyhrál francouzský lyžař Alexis Pinturault. Druhé místo obsadil Rakušan Marcel Hirscher a upevnil si první místo v průběžném pořadí seriálu. Třetí dojel mistr světa Američan Ted Ligety.

Alexis Pinturault ovládl obří slalom v Ga-Pa.

Pinturault byl po prvním kole druhý za Felixem Neureutherem, který ale ve druhé jízdě chyboval a skončil až na 12. místě. Přišel tak o šanci stát se prvním německým vítězem obřího slalomu SP od triumfu Maxe Riegera v roce 1973.

Jednadvacetiletý Pinturault porazil Hirschera o 60 setin, lídr hodnocení obřího slalomu Ligety byl zpět o další tři setiny. Francouzský reprezentant si připsal čtvrté vítězství v kariéře, předchozích úspěchů dosáhl loni v paralelním slalomu v Moskvě, ve slalomu ve Val d'Isere a letos v lednu ovládl superkombinaci ve Wengenu.

Hirscher si díky čtrnáctému umístění na stupních vítězů v sezoně upevnil vedení v celkovém hodnocení SP. Obhájce titulu má na první příčce 1215 bodů a před dnes šestým Norem Akselem Lundem Svindalem vede o 209 bodů.